Chystáte sa do Francúzska na EURO 2016? Máme 7 tipov pre futbalových fanúšikov!

Autor: esc-sr | 10.6.2016 o 12:59 | Karma článku: 1,42 | Prečítané:  440x

Dnes začína sviatok všetkých futbalových fanúšikov EURO 2016.  Pokiaľ sa chystáte na niektorý zápas priamo do Francúzska, prečítajte si ešte pred cestou našich 7 tipov.

1. Dajte si pozor na lístky predávané na čiernom trhu

UEFA mala vlastnú platformu určenú na ďalší predaj lístkov na zápasy, ktorá bola funkčná len do konca mája. Nenechajte sa nalákať na kúpu lístkov prostredníctvom iných webstránok, pretože sa môže stať, že vás nepustia na štadión.

2. Zabookujte si vaše ubytovanie prostredníctvom oficiálnych portálov

Ak sa chystáte do hotela, prečítajte si o ňom recenzie od predošlých návštevníkov, aby sa váš vysnívaný futbalový zážitok nestal nočnou morou. Nezabudnite si taktiež prečítať podmienky zrušenia rezervácie, pre prípad že by ste nakoniec nemohli prísť. Vašu rezerváciu na vybraný termín musíte mať písomne potvrdenú spolu so sumou, za ktorú vám bude ubytovanie poskytnuté

Ak sa chystáte ubytovať u niekoho v súkromí, dávajte si pozor na podvodníkov. Vyhnete sa im, ak vašu rezerváciu ubytovania urobíte prostredníctvom oficiálnych platforiem. Pri platení si vyberte radšej platbu kartou, je to bezpečnejšia forma platby ako bankovým prevodom, či v hotovosti.

3. Dodržiavajte dopravné predpisy

Vo Francúzsku platí objektívna zodpovednosť majiteľa motorového vozidla. Ak prekročíte rýchlosť, zabudnete na bezpečnostný pás, či nezastanete na červenú, pokutu si môžete nájsť vo svojej poštovej schránke na Slovensku.

4. Domáhajte sa svojich práv v prípade zrušenia, či meškania vášho letu

Ak meškanie letu, či jeho zrušenie nebolo spôsobené vyššou mocou, európska legislatíva vám zaručuje náhradu vo výške 250 až 600 EUR podľa letovej vzdialenosti zo strany leteckej spoločnosti. Vašej leteckej spoločnosti zašlite európsky formulár sťažnosti a nezabudnite si uschovať jeho kópiu.

5. Nekupujte fejky

Dajte si pozor, aby ste si pri nákupe namiesto originálneho fanúšikovského outfitu nekúpili nepoctivú napodobeninu- fejk!  Nakupujte s chladnou hlavou a nenechajte sa zlákať príliš atraktívnou cenou. Ak máte pochybnosti, pred nákupom si overte referencie predávajúceho.  Proti falzifikátorom bojujú aj výrobcovia. Na svojich stránkach majú informácie o základných rozdieloch medzi originálom a imitáciou a aj návody, ako si to overiť.

6. Chcete si prenajať auto? Držte sa týchto pravidiel a určite neoľutujete:

Ak zaplatíte vopred, nezabudnite si so sebou zobrať kreditnú kartu, ktorou ste platili. Dbajte na to, aby ste zaplatili kreditnou kartou na meno osoby, ktorá bude auto šoférovať.

Pred podpisom si zmluvu pozorne prečítajte, v opačnom prípade riskujete napríklad zvýšenie nákladov o dodatočné poplatky alebo poistenie.

Pred prevzatím, ako aj pri odovzdaní si auto dôkladne skontrolujte a prípadné poškodenia si odfoťte a trvajte na ich zadokumentovaní do preberacieho protokolu.

V prípade, že sa vaše auto pokazí, alebo sa stanete účastníkom dopravnej nehody, bezodkladne kontaktujte požičovňu a postupujte podľa ich inštrukcií.

 7. Bezpečnosť

Ako postupovať v prípade, že  došlo k zmene času alebo miesta konania zápasu, na ktorý máte zakúpenú vstupenku? V prípade kritickej teroristickej hroby môže dôjsť k zmene termínu alebo miesta zápasu, prípadne sa stretnutie môže odohrať bez prítomnosti divákov na tribúnach.  Ak Vám nový termín alebo miesto nevyhovuje, prípadne Vás na tribúnu nepustili, v tomto prípade nič nestratíte, ak požiadate o vrátenie ceny lístka. Nakoľko však ide o mimoriadnu okolnosť, je možné, že Vám peniaze nevrátia.

Ak sa vo Francúzsku stretnete s obchodníkom, ktorý nebude rešpektovať vaše spotrebiteľské práva a váš problém sa vám nepodarí vyriešiť, neváhajte a obráťte sa na nás. Európske spotrebiteľské centrum v Slovenskej republike ako člen siete spotrebiteľských centier ECC-Net v rámci EÚ vrátane Nórska a Islandu rieši cezhraničné spotrebiteľské spory, a to na jednej strane slovenských spotrebiteľov voči európskym obchodníkom a na strane druhej európskych spotrebiteľov voči slovenským obchodníkom.

Mgr. Katarína Zalaiová

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Sólymosovi môže pri vyšetrovaní potýčky pomôcť, že škodu vyrovnal

Maďarské médiá správu o ministrovi prekrúcajú.

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Z Kočnerovej knižnice vyplávali ďalšie podozrivé obchody s Bašternákom

Našli podivné faktúry a dokumenty.

Francúzsko potvrdilo tretí prípad nákazy čínskym vírusom

Ide o prvé potvrdené prípady v Európe.


Už ste čítali?