reklama

A tak si kráča s tým Lojzom Vifonom na ruke...

...akoby sa nechumelilo. Vôbec si neuvedomuje, že kúpou tejto falošnej kabelky podporila organizovaný zločin. Dovoz falšovaného tovaru k nám je zakázaný.  Ona je však cica a takéto predpisy ju nezaujímajú. Čo všetko však ignoruje pri nákupe „fejkov“?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Spoločnosti, ktoré vyrábajú falšovaný tovar nedodržujú predpisy. Nezáleží im na dobrej povesti či obchodnom mene, keďže väčšinou s ich názvom ani len neprídete pri nákupe „u číňana“ do styku (príklad čínskeho predajcu sme použili vychádzajúc z výročnej správy Komisie, ktorá uvádza Čínu ako hlavný zdroj falšovaných výrobkov). Takouto kúpou škodíte nie len výrobcom originálnych produktov, ale aj sebe. Odev či obuv často obsahujú chemikálie, ktoré nikto nikdy netestoval, a preto môžu spôsobiť alergie alebo iné zdravotné ťažkosti. O kvalite týchto výrobkov „mejd in šmejd“ nehovoriac. Príbehy o desaťročných deťoch ťažko pracujúcich v ázijských fabrikách ste už možno tiež zachytili aspoň na Facebooku... Kúpou falošných produktov podporujete tieto spoločnosti. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Pre euro by si nechal koleno vŕtať... alebo oči vypáliť?

Je pravda, že fejková kabelka je ešte to najmenej škodné. V horších prípadoch vám môže falšovaný výrobok spôsobiť ujmu na zdraví či dokonca na živote. V súčasnosti cez internet kúpite aj rôzne druhy liečiv. Známy si cez internet objednal za super cenu roztok na kontaktné šošovky, ktorý mu po pár dňoch dorazil. Hneď po prvom použití si všimol, že oči ho pália, svrbia a škrabú. Kúpený roztok vzal do lekárne, kde mu lekárnici podľa zloženia povedali, že ide o jemne mineralizovanú vodu nezodpovedajúcu účelu dezinfekcie šošoviek.

Veľmi obľúbeným falšovaným produktom je známa modrá tabletka na liečbu erektilnej dysfunkcie, takže v prípade potreby buďte obozretní, kde si takéto liečivo kupujete.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Obrázok blogu

Ešte väčší pozor by som si však dávala pri nákupe autosúčiastok, tu už naozaj ide o život. Nekvalitné súčiastky sa môžu neprimerane rýchlo opotrebovať a spôsobiť vám nemalé problémy priamo na cestách.

Ako nenaletieť?

Európske spotrebiteľské centrum v SR dostáva množstvo dotazov od spotrebiteľov, ktorí nakúpili falšované výrobky bez toho, aby o tom vedeli. Existuje veľa webových stránok, kde ponúkajú e-shopy značkový tovar za výhodné ceny. Pozor na to, pokiaľ ide o ceny až príliš výhodné. Veľakrát ide o napodobeniny drahých značiek. Overte si na stránke, kde má predajca sídlo, ako sa volá spoločnosť, ktorá e-shop prevádzkuje. Krátkym preverením sa môžete vyhnúť neskorším nepríjemnostiam. V prípade pochybností však oslovte priamo výrobcu a opýtajte sa ho, či e-shop predáva ich originálny tovar. Lepšia je prevencia, ako neskôr ľutovať... Od takýchto podvodníkov totiž peniaze za tento tovar už len ťažko dostanete naspäť.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Veronika Virághová

esc-sr

esc-sr

Bloger 
  • Počet článkov:  36
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Bezplatne pomáhame občanom s riešením cezhraničných spotrebiteľských sporov. Európske spotrebiteľské centrum v SR je súčasťou európskej siete, ktorá pozostáva z 30 centier, po jednom centre v každom členskom štáte EÚ, na Islande a v Nórsku. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu