Ako zvládnuť reklamáciu v 26 jazykoch

Autor: esc-sr | 18.8.2014 o 12:16 | (upravené 19.8.2014 o 9:24) Karma článku: 2,24 | Prečítané:  778x

Či už do zahraničia cestujete za prácou alebo za oddychom, ako spotrebiteľ sa môžete dostať do náročných situácií,  ktoré väčšinou nečakáte. Navyše riešenie problému neraz komplikuje protiklientský prístup protistrany a jazyková bariéra, na ktorej prekonanie vám nestačia nielen ruky, ale ani nohy.  A tak, ani neviete ako a zrazu máte našliapnuté k zažitiu hororu hoc v tej najvyspelejšej krajine Európskej únie.

Dajme tomu, že problém, napríklad s ubytovaním vo **** hoteli,  už nastal. Boli by ste radi, aby sa to podarilo vyriešiť k vašej spokojnosti a ihneď. Stále veríte, že z toho apartmánu/suity/štúdia A.K.A. zatuchnutej kobky, v ktorej  by ste neubytovali ani najhoršieho nepriateľa vás presunú. Na dôvažok vás personál na recepcii lámanou angličtinou informuje „Maj frend wí wiľ  fix it tumórrow“.  Majú právo nechať vás v izbe, ktorá nezodpovedá objednanému štandardu čo i len jednu noc? Máte s tým súhlasiť? Spotrebiteľov, ktorí sa dostali do podobného „bahna“  najčastejšie zaujímalo čo môžu požadovať a načo majú nárok.

Tento rok  sme v spolupráci s členmi siete európskych spotrebiteľských centier a pod záštitou nemeckých kolegov vytvorili bezplatnú aplikáciu „ECC-Net Travel“, ktorá predstavuje užitočného spoločníka na cesty v rámci Európskej únie, Islandu a Nórska. Naším cieľom bolo vytvoriť pre spotrebiteľov nástroj, aby mohli úspešne riešiť nepríjemné situácie priamo na mieste. Aplikácia ECC-Net Travel  zahŕňa oblasti ako nakupovanie, ubytovanie, zdravotnú starostlivosť a dopravu a umožní vám vyhľadať si vaše práva, ako aj frázy pre konkrétne situácie, ktoré sú preložené do 26 jazykov (24 úradných jazykov Európskej únie, v nórčine a v islandčine).  

Čiže ak by ste sa ocitli v podobnej situácii, ktorú popisujeme vyššie, v aplikácii  ECC-Net Travel si zvolíte krajinu, v ktorej sa nachádzate a o chvíľu viete personál na recepcii v ich rodnom jazyku informovať, že máte právo na výmenu izby, zľavu alebo vrátenie peňazí. Informácie o právach a povinnostiach predajcov a poskytovateľov služieb v uvedených oblastiach vychádzajú z európskych nariadení a smerníc, ktoré garantujú primeranú mieru ochrany.

Aplikácia je prístupná zdarma pre operačné systémy iOS, Android a Microsoft Windows a funguje aj bez prístupu na internet. 

Pavel Pavlovkin

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?